O mně

Jsem Kateřina Srbková a ráda vás na mojí stránce vidím. Pracuji s ženami, které chtějí vyřešit svoje emoční, vztahové a pracovní problémy. Pomáhám jim osvobodit se od svých psychických bloků a plně prožívat svůj život.

Myslím si, že není přijatelné ani normální žít s depresí, úzkostí, nebo nízkým sebevědomím. Gestalt terapie může pomoct každému, kdo chce svůj život prožívat vědomě, v dobré náladě a se sebedůvěrou. Všichni máme schopnost prožívat plnohodnotný život i ve zdánlivě nesnesitelných podmínkách.

S Gestalt terapií jsem se seznámila v roce 2014 a od té doby jsem postupně nabývala zkušenosti a přesvědčení o tom, že Gestalt způsob myšlení a techniky jsou velkým přínosem pro každého, kdo se jim otevře. Teprve na zkušenostním výcviku v Alicante jsem si začala uvědomovat, jak málo vyjadřuju svoje vlastní emoce a jak se tím někdy dokážu izolovat od ostatních. Do té doby jsem žila v představě, že nikoho nezajímám a myslela jsem si, že mě ostatní odmítají. Mým prvním krokem bylo si uvědomit, že ve skutečnosti jsem to já, kdo odmítá ostatní.

Moje další osobní práce se týkala uvědomění, že jsem svoje vnímání skutečnosti limitovala na mysl a žila jsem odpojená od těla, pocitů a emocí. Právě proto mi působilo problémy se s někým zblížit a vytvořit přátelský vztah. Moje neurotické řešení bylo si myslet, že ostatní odmítají mě, protože jsem nezajímavá a nudná. Probrat se z tohoto začarovaného kruhu pro mě byl začátek nového života.

Vzdělání v psychologii jsem získala na The Open University (Spojené Království) a jsem certifikovaná Gestalt Terapeutka. Momentálně praktikuji Gestalt terapii v blízkosti městečka Altea ve Španělsku a průběžně si rozšiřuji vzdělání a zkušenosti v bioenergetice, enneagramu, psychodramatu a v psychoanalýze.

Odbornost

Jsem členkou Španělské asociace pro Gestalt terapii / Asociación Española de Terapia Gestalt (AETG).

2017 - 2018 Supervize pod vedením Eleny Revenga (IPETG Alicante)

2017 - 2021 Výcvik v Integrované klinické psychoterapii (Formación en Psicoterapia Clínica Integrativa), IPETG Alicante, Španělsko (probíhá)

2014 - 2017 Úvod do psychoanalýzy (Curso de Introducción al Psicoanálisis), přednášející: Javier Arenas Planelles, IPETG Alicante, Španělsko

2014 - 2018 Individuální terapie s Elenou Revenga (IPETG Alicante)

2016 Sexualita. (Taller de sexualidad). Čtyřdenní zkušenostní seminář. Přednášející: Juan José Albert. Luz Serena, Requena.

2015 Kreativní proces. (Proceso creativo). Čtyřdenní zkušenostní seminář arteterapie. Přednášející: Ramón Ballester. Luz Serena, Requena.

2015 Charakter: vznik a formování. (El carácter: génesis y formación). Čtyřdenní zkušenostní seminář. Přednášející: Juan José Albert (IPETG). Luz Serena, Requena.

2014 - 2017 Výcvik v Gestalt terapii (Formación en Terapia Gestalt), IPETG – Institut emocionální psychoterapie a skupinových technik v Alicante, Španělsko. Certifikace AETG (Španělská asociace pro Gestalt terapii).

2010 - 2014 Psychologie, bakalářské studium, BSc. (Honours) Psychology, The Open University, Milton Keynes, Spojené království. Jsem členkou BPS – Britské psychologické společnosti.

2003 - 2007 Komunikační vědy, magisterské studium, Licentiaat / Master in Communicatiewetenschappen, Vrije Universiteit Brussel, Belgie