Vztahy

Milovat znamená být aktivně zaujatý životem a osobním růstem druhého.

Irvin D. Yalom

Emoční závislost, komunikační problémy, potíže se sexualitou a další vztahové problémy jsou běžné potíže, se kterými se lidé žijící v páru potýkají a někdy vedou k rozchodu. Tyto problémy jsou často spojené s výchovou v dětství, s vaším charakterem a způsobem vašeho fungování, s nepříjemnými zážitky v minulosti, atd.

Během terapie všechny tyto bolavé oblasti prozkoumáme a zpracujeme tak, abyste objevila vaši schopnost vytvářet zdravý a láskyplný vztah. Terapie vám pomůže přijmout opomíjené části vašeho já, jak u vás tak u vašeho partnera nebo partnerky, a znovu začít vnímat krásu vašeho vztahu.

Najít lásku je hluboká touha nás všech, pro spoustu lidí jsou romantické vztahy nejdůležitější součást jejich života. Když milujeme, poznáváme zranitelnost, nezištnost, sounáležitost, kompromis a štědrost. Láska nám dává pocit, že v našem životě je něco, co nás přesahuje.

Počáteční období vztahu nám může připadat povznášející a snadné. Všechny myšlenky se točí kolem milované osoby, všechny vlastnosti toho druhého jsou perfektní - buďto s námi ladí, nebo nás doplňují - a najednou máme pocit, že jsme konečně úplní a nic se nám nemůže stát. Tato iluze nám umožňuje ze sebe ukázat jenom to nejlepší. Naše nepřijaté části jsou v tu chvíli odstrčené mimo naše vědomí. V tu chvíli nejsme schopni vidět nic špatného na sobě, na partnerovi, ani kolem nás. Tohle období netrvá dlouho, dříve nebo později nastane změna a my si uvědomíme, že jak partner tak my samotní jsme jenom lidé a každý máme svoje zvyky a zlozvyky.

Romantický vztah sebou přináší hlubokou zranitelnost, protože všechny naše části, i ty odmítané a nepřiznané, vytvořené našimi předešlými traumaty, mají možnost být odhalené. Když však spolu partneři komunikují přes svoje staré traumata, může se vztah změnit v katastrofu.

Moje terapie vám může pomoct uvědomit si a zpracovat vaše stará traumata tak, aby vám nezasahovala do vztahu, zjistit proč vás přitahují určití partneři, uvědomit si příčinu vašich neúspěchů při navázání nového vztahu, najít lepší způsob komunikace s partnerem, zpracovat a uzavřít rozchod s bývalým partnerem, atd. Kontaktujte mě a dohodneme se na termínu našeho prvního sezení online, nebo v mojí konzultaci v blízkosti městečka Altea ve Španělsku.